"Берое" загуби от "Локомотив" София с късен гол

Берое загуби от Локомотив София с минималното 0:1 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига, игран в Стара Загора.

Старозагорци са на девето място в класирането с 14 точки. След паузата за националните отбори Берое гостува на Локомотив Пловдив.

Берое започна двубоя с домакински натиск. Момчетата на Хосе Луис Ачиари владееха повече топката.

В седмата минута Густаво Каскардо центрира от корнер, но Лучиано Скуадроне стреля встрани от вратата. Две минути след това Трибуле навлезе в наказателното поле и с дрибъл залъга играч на Локомотив София, подавайки към Леандро Годой, но деветката на Берое не успя да отправи изстрел към вратата на Александър Любенов.

В 14-ата минута Лучиано Скуадроне бе задържан в наказателното поле, но не последва дузпа.

Три минути след това центриране в наказателното поле стигна до Вини Трибуле, но Любенов се намеси при изстрела му и последва корнер, с който защитата на Локомотив се справи.

В 29-ата минута Вини Трибуле изведе Леандро Годой и стреля по земя, но топката се отби в страничния стълб.

В 43-ата минута Енцо Ойос вкара топката във вратата на Любенов, но след преразглеждане с ВАР попадението не беше зачетено заради засада.

В добавеното време на срещата се откри нова възможност пред Вини Трибуле, но ударът му с глава попадна право в ръцете на Александър Любенов.

В 53-ата минута Годой опита да свали с глава към Трибуле, чийто изстрел с глава обаче бе уловен от вратаря на гостите.

Три минути след това Ойос пусна хубав пас към Лучиано Скуадроне, той не успя да отправи точен удар.

В 61-ата минута Даниел Ками събори Леандро Годой в наказателното поле, но наказателен удар не бе отсъден.

В 86-ата минута Красимир Милошев центрира от корнер, Калоян Кръстев стреля с глава, а Ачинели спаси с една ръка, но при добавката Даниел Ками вкара топката във вратата за 0:1.