Локомотив допусна първо поражение в контролите след 0:2 от Младост

Локомотив Пловдив

Представителният тим на Локомотив допусна първо поражение в контролите от началото на годината. "Черно-белите" отстъпиха на елитния сръбски Младост (Лучани) с 0:2.

Срещата се игра днес от 15:30 българско време в Анталия.

Двубоят започна с натиск на Локомотив. В 7-та минута Бакалов подаде към Велковски, който стреля от границата на наказателното поле, но стража на Младост спаси. Последва удар на Умарбаев в 11-та минута, но до откриване на резултата не се стигна. В 18-та минута, след неразбирателство в защитата на Локомотив, нападател на сърбите успя да открадне топката и да реализира за 0:1. "Смърфовете" отговориха с опасен изстрел от пряк свободен удар на Димо Бакалов, но вратаря на Младост отново се намеси. В 38-та минута Локомотив бе близо до изравнителния гол. Аралица изведе на добра позиция Марчев, който нанесе изстрел, отразен от противниковия страж.

Lokomotiv Mladost Kontrola3В 56-та минута след топовен шут на Симеон Райков топката попадна в Аралица, който нанесе удар с глава право във вратаря. Отново Райков стреля опасно от фаул в 75-та минута, но до гол не се стигна. В 80-та минута Младост (Лучани) успя да стигне до втори гол за 0:2 след бърза контраатака. В последните минути на срещата Елитон Торета можеше да вкара за Локомотив, но топката излезна в корнер.

Последната контрола на Локомотив в Анталия е на 9 февруари срещу Судува.

Съставът на Локомотив: Милина, Муса, Везалов, Георгиев, Велковски, Банович (75' Траянов), Умарбаев (50' Торета), Бакалов (46' Райков), Марчев (60' Михалевич), Буна (68' Законов), Аралица.

Източник: lokomotivpd.com