Берое отстъпи в първата си контрола в Турция

Берое загуби с 1:2 първата си контролна среща на турска земя срещу Заглембе (Любин). „Зелените“ поведоха с попадение на Антон Карачанаков в 15-та минута, Бартош Слиш изравни в 25-та за поляците, а с гол на Бартоломей Павловски резултатът бе обърнат до 1:2.
В 7-та минута Бартоломей Павловски получи топката след центриране на Патрик Тушжински на границата на наказателното поле и шутира, но топката бе отбита от Перниш и излезе в аут.

Четири минути по-късно след бърза атака за поляците Бартоломей Павловски намери Павел Жира на дъгата пред наказателното поле. Той стреля от там, но Душан Перниш се намеси отлично и изчисти в корнер, който не застраши вратата на беройци.
В 15-та минута Матеус Леони намери Мартин Камбуров, който се освободи добре и изведе по отличен начин Антон Карачанаков, който елегантно с левия крак откри резултата за 1:0 в полза на Берое.

Три минути по-късно след остро центриране в наказателното поле на Берое Душан Перниш успя да се намеси, а след това Милен Желев сигурно изчисти топката.

Антон Карачанаков отправи добър удар в 20-та минута, но Мартин Полачек спаси.
В 25-та резултатът бе изравнен, когато Патрик Тушжински овладя и подаде към Бартош Слиш, който в наказателното поле на Берое от близо изравни резултата.

Заглембе се възползва от грешка на Милен Желев, който не успя да изчисти, а подаде на Себастиан Бонечки. Той изведе Бартоломей Павловски на добра позиция и с хубав шут от 20-ина метра оформи крайното 1:2 в 37-та минута.
В следващата контрола, на 23 януари, вторник, Берое ще се изправи срещу Вардар (Скопие, Македония).