Берое загуби минимално от Вардар (Скопие)

Берое

Берое загуби с 0:1 от втория в класирането на македонската Първа лига Вардар (Скопие) във втората си контрола на турска земя. Единственото попадение бе дело на Якуп Бериша в 59-та минута.

В 3-ата минута Веселин Пенев навлезе по левия фланг, но се намира в засада. Съперникът бе участник в тазгодишното издание на груповата фаза на Лига Европа, а по пътя си отстрани турския гранд Фенербахче. В 9-ата минута Цонев отне топката и намери Негрут зад гърба на отбраната. Ръмънецът финтира вратаря и от малък удар пробва удар, но топката се удари от външната страна на мрежата. В 15-ата минута дойде първата атаката на Вардар. Стойков изведе Маркович, който остана очи в очи с Аргилашки, но стражът на Берое се прояви с добра намеса и опази вратата си. Две минути след това след разиграване в противниковата половина Желев с едно докосване намери Негрут, който пробва удар, но топката мина високо над вратата. В 28-ата минута след центриране от пряк свободен удар за Вардар Виданов овладя добре топката и последва контраатака за Берое. Охене намери Цонев, който шутира от около 22 м., но не намери целта. В 37-ата минута Блажевски стреля силно от пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри в аут. Три минути след това отново Блажевски шутира от границата на пеналта, но топката излезе в аут.

Веднага след почивката Емин Ахмед центрира, но ударът на Мартин Райнов бе избит.

Вардар излезе напред в резултата в 59-та минута, когато след атака по десния фланг и множество двойни подавания топката достигна до Якуп Бериша в наказателното поле и играчът на македонците прати кълбото в мрежата с премерен шут в долния ляв ъгъл.

До края на срещата двата тима заложиха на битката в средата на терена и чистите голови възможности липсваха. Берое притисна своя противник в последните минути. Райнов пробва удар от границата на пеналта, но топката излезе в аут. В самия край отново Райнов центрира отлично в наказателното поле за Ахмед, но бранител успя да изби в последния момент.

В следващата контрола, на 27 януари, събота, Берое ще се изправи срещу Амкар (Перм, Русия). Часът на срещата ще бъде обявен допълнително.