"Царско село" отстъпи на "Етър"

Царско село загуби с 0:1 при гостуването си на Етър в мач 14-тия кръг на efbet Лига. Мачът трябваше да се играе в понеделник, но бе отложен с ден заради снеговалеж.

В 10-ата минута Преслав Боруков успя с глава да вкара гол, с който домакините поведоха в резултата.

Царско село стигна до добър шанс да изравни. В 22-ата минута Борис Галчев центрира от свободен удар и Стефан Христов нанесе хубав удар, който мина близо до вратата на Етър. Пред „царете“ се откри и нов шанс, но Дилан Мартинс стреля в ръцете на Христо Иванов.

В 35-ата минута резултатът можеше да бъде изравнен. Андерсон подаде на Мертенс, но топката се удари в напречната греда на вратата на Христо Иванов.

В 62-ата минута Свилен Щерев фаулира откъсващия сам срещу Христо Иванов – Андерсон.Съдията Георги Димитров показа червен картон на футболиста на домакините.

Само минута по-късно реферът изгони неправомерно Божидар Васев, който уж бе фаулирал откъсващ се състезател на домакините, но бе видно, че няма никакво съприкосновение.